درخواست نوبت ویزیت رایگان کامپوزیت دندان از کلینیک دندانپزشکی دیبا​ تهران

نظرات مراجعه‌کنندگان کلینیک دندانپزشکی دیبا

خانم داورپناه

لیفت لثه و 18 واحد کامپوزیت ونیر انجام دادم و خیلی راضی هستم، پیشنهاد میکنم بیاید اینجا حتما! سمت شهرک غرب هم هستن.

خانم محمدی

با اینکه تو شهر خودمون، بندرعباس، دندونپزشکهای کاربلدی هستن، اما من با شناخت کامل، کلینیک دیبا رو انتخاب کردم و از خدماتی که گرفتم بسیار راضیم! اول جراحی فرنوم لب انجام دادم، بعدش فاصله بین دندونام که زیاد بود رو کم کردن و بعدش هم 16 واحد کامپوزیت زیبایی؛ خیلی راضیم

خانم اقیانوسی

از فردیس کرج اومدم تا شهرک غرب، لیفت لثه انجام دادم و 8 واحد کامپوزیت ونیر، فقط بخاطر کیفیت و زیباییشون، بهتون پیشنهاد میکنم کلینیک دیبا رو از دست ندید

خانم امانپور

بنظر من کامپوزیت زیبایی باید طوری باشه که طبیعی بنظر بیاد و کسی نتونه به این راحتی ها حدس بزنه؛ من کلینیک دیبا رو انتخاب کردم چون از نمونه کارهای این کلینیک، طبیعی تر پیدا نکردم. 8 واحد کامپوزیت زیبایی سوئیسی انجام دادم که کاملا راضیم!

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان یکی از روش های مدرن و پرطرفدار در دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی درمانی است که با استفاده از مواد خمیری شکل به رنگ دندان، می تواند دندان های آسیب دیده، شکسته، کج، نامرتب، فاصله دار یا زرد را بهبود بخشد و زیبایی لبخند شما را افزایش دهد. این روش درمانی و زیبایی بخش، علاوه بر اینکه نتایج شگفت انگیز و طبیعی ای را به همراه دارد، مزایای دیگری هم دارد که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید تا با کامپوزیت دندان و جزئیات آن بیشتر آشنا شوید.

کامپوزیت دندان از چه موادی ساخته شده است؟

کامپوزیت دندان یک ماده ترکیبی است که از مخلوط کردن ذرات معدنی مانند گلاس، کوارتز، سرامیک و رزین های آکرلیک تشکیل شده است. این ماده به صورت خمیر مانند است و به راحتی قابل فرم دادن بر روی سطح دندان است. بعد از فرم دادن کامپوزیت، با استفاده از نور قرمز فرابنفش (UV)، این ماده خمیری، سفت و سخت شده و سطح دندان را می پوشاند. کامپوزیت دارای رنگ های مختلف است که بستگی به رنگ طبیعی دندان بیمار دارد. به همین خاطر، نتایج حاصل از کامپوزیت بسیار طبیعی و هماهنگ با لبخند بوده و تفاوت آن با دندان های سالم قابل تشخیص نمی باشد.

چه موقع از کامپوزیت دندان استفاده می شود؟

چهار کاربرد کامپوزیت دندان در دندانپزشکی :

 • پر کردن حفره های ناشی از پوسیدگی دندان با کامپوزیت :

  گاهی اوقات به علت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، باکتری های موجود در لثه واسطه پلاک های دندان، حفره هایی بر اثر پوسیدگی در سطح چسبیده به عاج يا مينای يك يا چند دندان ايجاد كرده و باعث دردهای شديدی در ناحیه پوسیده می شود. در این موارد، دندانپزشک با حفاری و تمیز کردن حفره پوسیدگی، آن را با کامپوزیت پر می کند و از گسترش پوسیدگی جلوگیری می کند. این روش درمانی قدرت و استحکام را به دندان بر می گرداند و درد دندان و حساسیت آن را کاهش می دهد.

 • ترمیم دندان های شکسته با کامپوزیت:

  گاهی اوقات به علت ضربه، تصادف یا جویدن مواد سخت، ممکن است دندان ها دچار شکستگی شوند یا ترک بخورند. در این موارد، با استفاده از کامپوزیت، می توان قسمت شکسته یا ترک خورده دندان را ترمیم کرد و به شکل اولیه برگرداند. این روش درمانی به دندان آسیب دیده زیبایی میبخشد و آن را با سایر دندان ها هماهنگ مینماید و از عفونت و التهاب دندان جلوگیری می کند.

 • بهبود زاویه و فاصله دندان ها با استفاده از کامپوزیت:

  بعضی از افراد به علت عوامل ژنتیکی، هورمونی یا عادات بد مثل ناخن جویدن، دچار دندان های کج، نامرتب، فاصله دار یا جلو زده می شوند. در این موارد، با استفاده از کامپوزیت، می توان زاویه و فاصله دندان ها را تصحیح کرد و به آن ها شکل مناسب و زیبا داد. این روش درمانی با استفاده از کامپوزیت علاوه بر اینکه به لبخند شما زیبایی میبخشد؛ از خطرات ناشی از دندان های نامرتب مثل ایجاد جرم دندان، پس رفتگی لثه، خوردگی عضلات صورت و … جلوگیری مي كند.

 • روشن کردن رنگ دندان هابا استفاده از کامپوزیت:

  بعضي از افراد به علت عادات بدی مثل سيگار كشيدن، مصرف زیاد قهوه و چای یا خوردن بعضی از غذاهاي رنگی، دچار تغيير رنگ يا ایجاد لكه زرد در سطح دندان ها می شوند. در اين موارد، با استفاده از كامپوزيت، مي توان قسمت لكه زده يا تغيير رنگ يافته دندان را پوشش داد و به آن ها رنگ سفيد و درخشان بخشيد. اين روش درمانی به لبخند شما زيبایی می دهد و اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

مراحل کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی دیبا:

ما در کلینیک دندانپزشکی دیبا برای اجرای کامپوزیت دندان مراحل زیر را انجام میدهیم :

 • معاینه و برنامه ریزی:

  در اولین مرحله، دندانپزشک وضعیت دندان های بیمار را معاینه می کند و نوع، مقدار و رنگ کامپوزیت مناسب را با نظر بیمار انتخاب می کند. همچنین، اگر لازم باشد، عکس رادیوگرافی از دندان ها گرفته می شود تا عمق و گسترش آسیب دیدگی دندان ها بررسی شود.

 • آماده سازی دندان:

  در مرحله دوم، دندانپزشک با استفاده از فرز های مناسب  قسمت آسیب دیده یا تغییر رنگ یافته دندان را تراش داده و سطح دندان را عاری از پوسیدگی می کند. سپس، با استفاده از یک ماده اسیدی(اسبد اچ)، سطح دندان را خشک و صاف می کند تا کامپوزیت بهتر به آن بچسبد. در مرحله بعد دندانپزشک از یک ماده بستر زیرین (bonding agent) استفاده می کند تا پایه ای برای چسبیدن کامپوزیت فراهم کند.

 • قرار دادن کامپوزیت:

  در این مرحله، دندانپزشک با استفاده از یک سرنگ خاص، کامپوزیت را به صورت لایه لایه بر روی سطح دندان قرار می دهد. بعد از هر لایه کامپوزیت، نور فرابنفش (UV)  به سطح دندان تابیده می شود تا کامپوزیت سفت و محکم شود. این عمل تا زمانی که شکل و حجم مناسب برای دندان به دست آید، تکرار می شود.

 • صیقل دادن و تمیز کردن:

  در آخرین مرحله، دندانپزشک با استفاده از فرز و دیسک های پرداخت مناسب، شکل و ابعاد نهایی کامپوزیت را تعیین می کند و هرگونه ناهمواری یا تیزی لبه را برطرف می کند. سپس، با استفاده از خمیر پالیش، سطح کامپوزیت را پولیش و درخشان میكند. در نهایت، با استفاده از آب و هوا( توسط پوار)، سطح دندان را تميز كرده و خشك مینماید.

کامپوزیت ونیر سارمکو SW

کامپوزیت ونیر سارمکو یک برند معتبر سوئیسی است که کامپوزیت های دندانپزشکی با کیفیت بالا و رنگ های متنوع تولید می کند. این کامپوزیت ها برای ترمیم های قدامی و خلفی و ونیر زیبایی مناسب هستند.

کامپوزیت ونیر سارمکو SW++

کامپوزیت ونیر سارمکو SW++ یک نوع کامپوزیت دندانپزشکی با کیفیت بالا است که توسط شرکت سارمکو سوئیس تولید می شود. این کامپوزیت به روش مستقیم بر روی دندان ها نصب می شود و ظاهری زیبا و طبیعی به آن ها می بخشد.

کامپوزیت ونیر سارمکو SW+

کامپوزیت ونیر سارمکو SW+ ساخت یک برند معتبر سوئیسی است که این کامپوزیت دارای استرس انقباضی کم، پالیش پذیری آسان، مقاوم در برابر نور یونیت و هیدروفوبیک است.

دندانپزشکی زیبایی

ویدیوهای نمونه کار دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندانپزشکی دیبا

آموزشی

ویدیوهای آموزشی مراقبت‌های بهداشتی دهان و دندان در کلینیک دندانپزشکی دیبا

ایمپلنت و جراحی

ویدیوهای ایمپلنت و جراحی انجام شده در کلینیک دندانپزشکی دیبا