بیمه تکمیلی ایران دندانپزشکی دیبا

بیمه تکمیلی بیمه ایران در کلینیک دندانپزشکی دیبا

دندان‌ها یکی از قسمت‌های مهم و حساس بدن هستند که نقش بسزایی در زیبایی، سلامت و کیفیت زندگی شما دارند. اما متاسفانه بسیاری از ما از دندان‌هایمان به خوبی مراقبت نمی‌کنیم و با مشکلاتی مانند پوسیدگی، شکستگی، از دست دادن یا جابجایی دندان‌ها روبرو می‌شویم. این مشکلات علاوه بر این که باعث کاهش اعتماد به نفس، مشکل در جویدن غذا، تغییر شکل صورت و زیبایی دهان و لب می‌شوند، ممکن است هزینه‌های سنگینی را برای درمان و ترمیم دندان‌ها به دنبال داشته باشند.

برای جلوگیری از این مشکلات و حفظ سلامت و زیبایی دندان‌ها، باید از روش‌های پیشگیرانه و درمانی مختلفی استفاده کنیم. یکی از این روش‌ها استفاده از بیمه تکمیلی دندانپزشکی است. 

بیمه تکمیلی دندانپزشکی در ایران توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شود که هر کدام شرایط، پوشش‌ها و سقف تعهدات خود را دارند. اما یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌های بیمه تکمیلی دندانپزشکی در ایران، شرکت بیمه ایران است.

خدمات دندانپزشکی در بیمه تکمیلی بیمه ایران یکی از پوشش‌های اختیاری است که شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر، از آن بهره‌مند شوید. با خرید این پوشش، شما می‌توانید هزینه‌های خود را برای انجام خدمات دندانپزشکی کاهش دهید و از کیفیت بالای خدمات در مراکز طرف قرارداد بیمه ایران استفاده کنید. برخی از خدمات دندانپزشکی که تحت پوشش بیمه تکمیلی ایران قرار می‌گیرند عبارتند از:

ویزیت دندانپزشکی
ترمیم پوسیدگی و خرابی‌های دندان
انواع خدمات پرکردگی دندان از قبیل آمالگام، کامپوزیت
انواع جرمگیری دندان از قبیل دندان‌های فک بالا و فک پایین
بروساژ دندان‌های هر فک
جراحی دندان نهفته نسج نرم
کشیدن دندان‌ها از قبیل قدامی و خلفی
کشیدن دندان عقل
و …

کلینیک دندانپزشکی دیبا یکی از مراکز طرف قرارداد با بیمه ایران است. از جمله خدمات ارائه شده توسط این کلینیک می توان به جراحی های کاشت ایمپلنت، کامپوزیت زیبایی و خدمات درمانی اشاره کرد. این مجموعه با بهره مندی از بهترین متخصصان دندانپزشکی و استفاده از بروز ترین متد علمی جهان، باکیفیت ترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه میدهد.

برای مشاهده نمونه کارهای زیبایی این کلینیک روی اینجا کلیک کنید.

درخواست نوبت ویزیت از کلینیک دندانپزشکی دیبا

Previous slide
Next slide

چه مواردی را باید در مورد بیمه درمانی بیمه ایران بدانید؟

برای استفاده بهتر از بیمه درمانی ایران، شما باید برخی از نکات را در نظر داشته باشید. برخی از این نکات عبارتند از:

  • مدت اعتبار کارت بیمه: کارت بیمه شما برای یک سال اعتبار دارد و باید در پایان هر سال، آن را تمدید کنید. برای تمدید کارت بیمه، شما باید هزینه سالانه را پرداخت کنید و کارت جدید خود را دریافت کنید.
  • محدودیت های پوشش: بیمه درمانی ایران برای برخی از خدمات و موارد، محدودیت هایی را در نظر گرفته است. برای مثال، بیمه درمانی ایران برای بیماری های شایع مانند سرماخوردگی، سوزش معده، سردرد و غیره، پوشش نمی دهد. همچنین بیمه درمانی ایران برای خدمات زیبایی مانند لیزر موهای زائد، جراحی بینی، لیپوساکشن و غیره، پوشش نمی دهد. شما باید برای این خدمات، هزینه کامل را از جیب خود پرداخت کنید.
  • شرایط استرداد هزینه: بیمه درمانی ایران در برخی از موارد، امکان استرداد هزینه های درمان را به شما می دهد. برای مثال، اگر شما از یک پزشک یا مرکز درمانی خارج از شبکه بیمه درمانی ایران استفاده کرده باشید، می توانید با ارائه فاکتور و مدارک مربوطه، درخواست استرداد هزینه کنید. شما باید در نظر داشته باشید که بیمه درمانی ایران فقط بخشی از هزینه را به شما باز می گرداند و شما باید بخشی از هزینه را خودتان بپردازید.

سوالات متداول

  • چگونه می توانم برنامه بیمه ای مناسب را انتخاب کنم؟

برای انتخاب برنامه بیمه ای مناسب، شما باید به نیازها و شرایط خود توجه کنید. شما می توانید با مشاوران بیمه درمانی ایران تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید. شما همچنین می توانید با مطالعه بروشورها و سایت بیمه درمانی ایران، اطلاعات بیشتری در مورد برنامه های مختلف بدست آورید.

  • چگونه می توانم کارت بیمه خود را تمدید کنم؟

برای تمدید کارت بیمه خود، شما باید در پایان هر سال، هزینه سالانه را پرداخت کنید. 

از بیمه درمانی ایران، باید ابتدا عضو شوید و کارت بیمه خود را دریافت کنید. برای عضویت، شما می توانید به یکی از دفاتر بیمه درمانی ایران مراجعه کنید و فرم های مربوطه را تکمیل و ارائه کنید. شما همچنین می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن بیمه درمانی ایران، عضویت خود را انجام دهید. برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای عضویت، می توانید به وب سایت www.ihio.gov.ir مراجعه کنید.

پس از عضویت، شما یک کارت بیمه دریافت خواهید کرد که شامل اطلاعات شخصی، نوع بیمه، مبلغ سهمیه و شماره حساب شما است. شما باید این کارت را همیشه با خود داشته باشید و در صورت نیاز به خدمات درمانی، آن را به مراکز مربوطه نشان دهید. شما همچنین می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن بیمه درمانی ایران، موجودی حساب خود را بررسی کنید و در صورت نیاز، شارژ کنید.

برای استفاده از خدمات درمانی، شما می توانید به هر یک از بیمارستان ها، مراکز درمانی، داروخانه ها و پزشکان متخصص که با بیمه درمانی ایران قرارداد دارند، مراجعه کنید. شما با ارائه کارت بیمه خود، می توانید از تخفیفات ویژه ای که برای بیمه گذاران تعیین شده است، بهره مند شوید. برای مثال، شما می توانید تا ۸۰ درصد از هزینه های بستری، ۷۰ درصد از هزینه های عمل جراحی، ۶۰ درصد از هزینه های دارویی و ۵۰ درصد از هزینه های پزشکی را با کمترین سهمیه پرداخت کنید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، می توانید به وب سایت www.ihio.gov.ir مراجعه کنید.